7 zile de teatru independent

7 zile de teatru independent

Perioada: 03 Noiembrie 2014 - 09 Noiembrie 2014

Locatie: Bucureşti/

Între 3 şi 9 noiembrie, Bucureştiul devine scena principală a teatrului independent românesc.

Timp de o săptămână, Festivalul Naţional de Teatru Independent va prezenta cele mai bune producţii independente din ţară, workshop-uri inedite şi conferinţe.

Iată programul spectacolelor celei de-a doua ediţii a festivalului!

SÂMBĂTĂ, 1 noiembrie, Festival Preview

 

19:00 : Cântec de leagăn | producţie PanArt, Constanţa | Regia: Carmen Lidia Vidu | Godot Cafe-Teatru | 60ʾ

DUMINICĂ, 2 noiembrie, Festival Preview

21:30 : Orice pentru tine, Trilogia Americană 1 | producţie DramaForTheMasses, Bucureşti | Regia: Doina Antohi | Godot Cafe-Teatru | 95'

LUNI, 3 noiembrie

19:00 : Dreaming Romania | producţie Teatrul Fix, Iaşi - Câştigător FNTi, Ediţia I | Regia: Mihai Pintilei şi Radu Horghidan | Teatru de Artă Bucureşti | 90'

19:00 : Zic Zac | producţie UNATC „I.L. Caragiale”, Bucureşti | Coregrafia: Andrea Gavriliu | Godot Cafe-Teatru | 75'

20:00 : Cel mai frumos roman din lume | producţie Unteatru, Bucureşti | Regia: Alexandra Penciuc | Unteatru  | 90'

20:00 : Novecento | producţie Teatrul Plai, Bucureşti | Regie: Alessandro Barrico | Godot Sub Scenă | 75'

21:30 : Ne vom revedea în anul care a trecut | producţie Teatrul de sufragerie, Bucureşti | Regie: Alexandru Nagy | Godot Cafe-Teatru | 80'

MARŢI, 4 noiembrie

19:00 : Derapaje | producţie Radu Iacoban | Regie: Iris Spiridon | Godot Sub Scenă | 65'

19:00 : Cântecul lebedei | producţie Teatrul Studio "Geneza Art" Chişinău | Regie: Emil Gaju | Godot Cafe-Teatru | 75'

19:30 : Ce am ales să uit | producţie Teatrul Fix, Iaşi | Regie: Raul Codea | Teatrul Mignon | 80'

20:00 : Kampf | producţie Studio M, Sf. Gheorghe | Regizor-coregraf: Fehér Ferenc | Teatrul de pe Lipscani | 60'

20:15 : Voyeur | Producţie Teatrul de Artă Bucureşti | Regie: Claudiu Istodor | Teatru de Artă Bucureşti | 70'

20:30 : Un tramvai numit dorinţă | Producţie Unteatru, Bucureşti | Regie: Andrei şi Andreea Grosu | Unteatru | 90'

20:30 : Un tip descurcăreţ | Producţie Compania Teatrală BIS, Sibiu | Regia: Flaviu Suhastru | Godot Sub Scenă | 60'

MIERCURI, 5 noiembrie

19:00 : Trădare | producţie Unteatru, Bucureşti | Regie: Sânziana Stoican | Unteatru | 100'

19:00 : În parc | producţie Radu Iacoban | Regie: Radu Iacoban | Godot Cafe-Teatru | 80'

19:00 : Nimic nu îmi scapă | producţie UNDA ART, Bucureşti | Regie: Mihai Baranga | Teatrul de pe Lipscani | 75'

19:30 : Tanţa şi Costel | producţie Teatrul Artemotion, Oradea | Regie: Sebastian Lupu | Teatrul Mignon | 65'

19:30 : Exerciţiu după "Flori pentru Algernon" | producţie Compania Teatrulescu, Craiova | Regie: Iulia Colan | Teatrul Coquette | 50'

20:00 : Suntem ceea ce iubim | producţie Teatrul Luni de la Green Hours, Bucureşti | Regie: Laura-Maria Vlădoiu | Teatrul Luni de la Green Hours | 120'

20:15 : Stadiu mediu de degradare | producţie Teatrul Fix, Iaşi | Regie: Ovidiu Caiţa | Teatru de Artă Bucureşti | 120'

21:00 : Pescăruşul | Teatrul Podul, Bucureşti | Regie: Ana Ioana Macaria, Alexandru Mike Gheorghiu | Teatrul Podul | 100'

21:30 : Intuiţia Masculină, Trilogia Americană 3 | producţie DramaForTheMasses, Bucureşti | Regie: Doina Antohi | Godot Cafe-Teatru | 95'

JOI, 6 noiembrie

17:15 Şase din 49 | producţie Teatru de Artă Bucureşti | Regie: Alexandru Maftei | Teatru de Artă Bucureşti 

19:00 : Identity Check | producţie Compania FaPt, Iaşi | Regie: Florin Caracala | Teatrul de pe Lipscani | 75'

19:00 : La lilieci | producţie Teatrul Vostru, Sibiu | Regie: Marian Râlea | Godot Cafe-Teatru | 70'

19:00 : Daca ăla e cu aia, ai'a lui cu cine-o fi? | producţie 3/3, Brăila | Regie: Radu Nechifor | Unteatru | 60'

19:30 : Elevator | producţie Teatrul Mignon, Bucureşti | Regie: Dorin Boca | Teatrul Mignon | 70'

20:00 : Demon Amour | producţie Teodor Ghiţă | Regie: Teodor Ghiţă | Godot Sub Scena | 65'

20:00 : Maitreyi | producţie Compania DAYA, Bucureşti | Regie: Chris Simion | Teatrul Bulandra | 135'

20:00 : Povestea poveştilor | producţie Brusc Teatru, Botoşani | Regie: Lenuş-Teodora Moraru | Teatrul Coquette | 45'

20:00 : Refuz să cresc. Dacă puteţi face o mică donaţie | producţie Scrie despre tine, Bucureşti | Teatrul Luni de la Green Hours | 60'

21:15 : Poker | producţie Reactor de creaţie şi experiment, Cluj-Napoca | Regie: Leta Popescu | Teatru de Artă Bucureşti | 55'

21:30 : Carpathian Garden | producţie Radu Iacoban | Regie: Radu Iacoban, Tudor Aaron Istodor | Godot Cafe-Teatru | 80'

VINERI, 7 noiembrie

19:00 : LSD Theatre Show | producţie Doctor'S Studio, Bucureşti | Regie: Horia Suru | Godot Cafe-Teatru | 90'

19:00 : Common Lives | producţie În Culise la IMAGO, Bucureşti | Regie: Cristian Bajora | În Culise la IMAGO | 60'

19:30 : În 4D | producţie Reactor de creaţie şi experiment, Cluj-Napoca | Regie: Ovidiu Căiţa | spaţiul de joc va fi anunţat ulterior | 90'

19:30 : Paravan. Două telefoane. | Jamais-Vu, Bucureşti | Regie: Matei Lucaci-Grunberg | Teatrul Mignon | 75'

20:00 : G.O.D. | producţie Teatrul Luni de la Green Hours | Regie: Marcel Ţop | Teatrul Luni de la Green Hours | 60'

20:15 : Feromonii | producţie Brusc Teatru, Botoşani | Regie: Vlad Volf | Teatrul de Artă Bucureşti | 65'

21:45 : Omul pernă | producţie UNATC "I.L. Caragiale", Bucureşti | Regie: Florin Ion Grigoraş | Godot Cafe-Teatru | 140'

SÂMBATĂ, 8 noiembrie

19:00 : Statuia Libertăţii | producţie Contemporanis, Iaşi | Regie: Alexandru Arion | Godot Cafe-Teatru | 60'

19:00 : Proştii sub clar de lună | producţie În Culise la IMAGO, Bucureşti | Regie: Cristian Bajora | În Culise la IMAGO | 60'

19:30 : Dumnezeul de a doua zi | producţie Electric Theatre - Timişoara | Regie: Mihaela Lichiardopol | Teatrul Mignon | 80'

19:00 : Copii Răi | producţie ADO, Bucureşti | Regie: Alexandru Mihăescu | Godot Sub Scenă | 55'

19:00 : Valsul Hazardului | producţie Teatrul Coquette, Bucureşti | Regie: Ingrid Bonta | Teatrul Coquette

21:00 : La ţigănci | producţie Unteatru, Bucureşti | Regie: Andrei şi Andreea Grosu | Unteatru | 90'

21:00 : Sex, drugs, gods and rock'n roll | producţie Compania Aradi Kamaraszinhaz, Arad | Regie: Tapasztó Ernő | Godot Sub Scena | 60'

21:30 : Dragoste şi căpşuni | producţie Godot Cafe-Teatru, Bucureşti | Regie: Marius Gâlea | Godot Cafe-Teatru | 80'

DUMINICĂ, 9 noiembrie

16:00 : Mălăieş în Calcâieş | producţie Frilensar - Iaşi | Godot Cafe-Teatru | 60'

16:15 : Dumnezeu iubeşte | producţie Teatrul IV, Bucureşti | Regie: Tomi Cristin | Teatrul de Artă Bucureşti

19:00 : Advertego | producţie Varoterem Projekt, Cluj-Napoca | Regie: Botos Bálint  | spaţiul de joc va fi anunţat ulterior | 100'

19:00 : Cinci ore cu Mario | producţie Unteatru, Bucureşti | Regie: Mariana Cămărăşan | Unteatru | 85'

19:00 : Box F.M. | producţie Radu Iacoban | Regie: Radu Iacoban | Godot Cafe-Teatru | 70'

19:00 : Cockoşi | producţie Teatrul Act, Bucureşti | Regie: Horia Suru | Teatrul Act | 90'

21:30 : Gala de închidere – FNTi ediţia a II-a | Teatrul de pe Lipscani 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comenteaza Am mai scris despre: teatru , bucuresti , festival , program , spectacole